Gate
Master

Sprzedaż – Serwis – Montaż

Bramy segmentowe rolowane

Bramy garażowe rolowane sprawdzą się idealnie w obiektach o utrudnionych warunkach zabudowy oraz w miejscach, gdzie zależy nam na szczególnej oszczędności przestrzeni.

Są przeznaczone do użytku nie tylko w garażach, ale i pomieszczeniach gospodarczych, halach przemysłowych, a nawet punktach handlowo-usługowych. Można je zamontować zarówno w budynkach już istniejących, jak i tych będących dopiero w trakcie budowy. Konstrukcja bram rolowanych pozwala na wszechstronne zastosowanie, a także na montaż w wielu miejscach: na zewnątrz obiektu, wewnątrz lub w świetle otworu. Dzięki temu, że brama rolowana pracuje tylko w płaszczyźnie pionowej, a jej pancerz zwija się na wał ukryty w skrzynce nawojowej, żaden z jej elementów składowych nie ogranicza przestrzeni wewnątrz garażu, ani na podjeździe. Bramy garażowe tego typu są niezastąpionym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy cenią sobie funkcjonalność, bezpieczeństwo, wygodę i elegancki design. Każda brama rolowana jest produkowana na indywidualne zamówienie, co oznacza, że do potrzeb i wymagań klienta dostosowujemy wymiary, kolory oraz różnorodne wyposażenie z zakresu automatyki.

Konstrukcja bramy rolowanej

Głównymi elementami konstrukcyjnymi bramy garażowej rolowanej są: pancerz bramy, zespół nośny oraz zespół napędowy. Pancerz bramy wykonany jest z wysokogatunkowych profili aluminiowych o wysokości 77 mm i grubości 18,5 mm. Profile wypełnione są bezfreonową pianką poliuretanową i powlekane lakierem o wysokiej odporności na działanie czynników mechanicznych, w tym m.in. ścieranie. Kurtyna bramy zakończona jest u dołu standardową uszczelką gumową, która zapewnia idealne przyleganie do podłoża. Wzdłuż bocznych krawędzi otworu montowane są prowadnice, wyposażone w uszczelki szczotkowe, które gwarantują szczelność oraz mniejsze straty ciepła. Skrzynia nawojowa, pancerz i prowadnice bramy rolowanej wykonane są z aluminium, co czyni je całkowicie odpornymi na korozję. W zależności od wielkości bramy oferujemy dwa rodzaje skrzyń – z łożyskami stałymi lub konsolą jezdną. Każda brama rolowana Nitus wyposażona jest w korbę z hakiem, służącą do awaryjnego (ręcznego) otwierania.

Automatyka do bram rolowanych

Brama garażowa rolowana jako jedyna posiada w standardzie rurowy napęd elektryczny uznanej marki Yooda. Brama standardowo uruchamiana jest za pomocą przełącznika klawiszowego z wnętrza pomieszczenia. Celem zwiększenia funkcjonalności i bezpieczeństwa systemu sterowania, możliwe jest zastosowanie dodatkowych elementów w postaci przełącznika kluczykowego, fotokomórek, a także pilota. W zakresie wyboru automatyki do bram rolowanych nasza oferta przewiduje również sterowanie firmy Somfy. W tym przypadku napęd elektryczny można doposażyć o elementy, takie jak: radiowa klawiatura kodowa czy listwa krawędziowa fotooptyczna, która zabezpiecza przed zgnieceniem przeszkody znajdującej się pod opuszczającą się bramą.

Perfekcyjne dopasowanie kolorystyczne

Kolorystyka dla rolowanych bram garażowych dotyczy zarówno pancerza, jak i obudowy. Dla każdego z tych elementów przygotowaliśmy odrębną paletę barw, co pozwala harmonijnie wkomponować bramę w fasadę budynku. Oprócz kolorów podstawowych oferujemy także dekory drewnopodobne. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości lakierów, powłoka profili jest trwała, odporna na ścieranie oraz łatwa w utrzymaniu czystości. Na życzenie klienta poszczególne profile w bramie rolowanej można zastąpić profilem przeszklonym lub wentylacyjnym.

Kolorystyka obudowy

Biały

Brąz

Antracyt

Kolorystyka profili

Biały

Jasnoszary

Brązowy

Jasnobeżowy

Srebrny

Kremowo-biały

Kość słoniowa

Zieleń mchu

Purpurowy

Brąz jamajski

Antracytowo-szary

Złoty dąb

Teak

oferta

^

Sprzedaż

^

Serwis

^

montaż

  • Bramy garażowe
  • relety, markizy
  • bramy, ogrodzenia
  • automatyka
  • okna

Produkty

 

Realizacje

 

Kontakt