Gate
Master

Sprzedaż – Serwis – Montaż

Rolety adaptacyjne

Rolety zewnętrzne adaptacyjne znane są również jako elewacyjne lub natynkowe.

Stosowane w budynkach już istniejących stanowią niezastąpioną ochronę domu przed wieloma czynnikami, takimi jak: niekorzystne warunki pogodowe, hałas, a nawet włamanie. Rolety zewnętrzne w systemie elewacyjnym mogą być montowane na murze lub bezpośrednio do stolarki okiennej – we wnęce. Stanowią wyjątkowo praktyczny system, który z powodzeniem sprawdza się jako zabezpieczenie domów, biur, a nawet altan ogrodowych. Bogata oferta kolorystyczna umożliwia estetyczne dopasowanie widocznych elementów do wyglądu elewacji czy stolarki okiennej. Odpowiadając na potrzeby naszych klientów, oferujemy zewnętrzne rolety adaptacyjne w każdym wymiarze.

Przemyślana konstrukcja rolet

Rolety zewnętrzne adaptacyjne produkowane są z wysokogatunkowego aluminium. Pancerz rolety wypełniony jest pianką poliuretanową, która stanowi optymalną warstwę izolacyjną. Podczas podnoszenia rolety w górę, pancerz zwija się do skrzynki, która usytuowana jest na ścianie lub w ościeżnicy. Prowadnice wyposażone są w uszczelki szczotkowe, które zapewniają cichą pracę. Listwa końcowa rolety zakończona jest natomiast uszczelką gumową, która stabilizuje cały pancerz.

 1. Skrzynka rolety
 2. Rura nawojowa
 3. Pancerz
 4. Klapa rewizyjna
 5. Listwa dolna
 6. Prowadnice

Skrzynka rolety elewacyjnej dostępna w różnych kształtach

W systemie elewacyjnym roleta zwijana jest do skrzynki aluminiowej, która umieszczona jest na ścianie lub w ościeżnicy. Skrzynka rolety pełni funkcję dekoracyjną, wobec czego istotne jest jej estetyczne dopasowanie do wyglądu budynku. Dla rolet zewnętrznych adaptacyjnych oferujemy trzy modele skrzynek, różniących się między sobą kształtem i nieznacznie wymiarami.

Skrzynka rolety adaptacyjnej RAS

Skrzynka rolety adaptacyjnej RAC

Skrzynka rolety adaptacyjnej RAP

Cechy wyróżniające rolety adaptacyjne

Ochrona prywatności

Rolety zewnętrzne Nitus gwarantują mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa i intymności. Chronią przed niepożądanymi spojrzeniami sąsiadów, nadmiernym hałasem i oświetleniem docierającym z zewnątrz. Wyposażenie domu w rolety elewacyjne znacznie zwiększa komfort użytkowania budynku, zapewniając absolutną prywatność, poczucie swobody i przyjemną atmosferę.

Brak ingerencji w obecny stan budynku

Zaletą rolet adaptacyjnych jest możliwość zamontowania ich bez konieczności ingerencji w konstrukcję budynku, która mogłaby wpłynąć negatywnie na kondycję elewacji. Instalacja zewnętrznej rolety natynkowej nie wymusza zatem na właścicielach domu specjalnych przygotowań pod montaż. Decyzja o zakupie i montażu może być podjęta w każdym momencie.

Ciepły i aluminiowy pancerz

Pancerz rolety adaptacyjnej wypełniony jest pianką bezfreonową, co pozwala na zastosowanie produktu nawet w nowoczesnych domach pasywnych. Kurtynę rolety zewnętrznej tworzą wytrzymałe profile, które wykonane są z blachy aluminiowej i pokryte warstwą lakieru. To sprawia, że pancerz rolety cechuje się podwyższoną odpornością na ścieranie oraz oddziaływanie czynników atmosferycznych, dodatkowo zabezpieczając szybę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Trzy poziomy ochrony domu

Izolacja na odpowiednim poziomie

Rolety w systemie adaptacyjnym wpływają na poprawę bilansu energetycznego budynku. Latem stanowią zbawienną ochronę przed mocnym słońcem, zapewniając przyjemny chłód. Zimą chronią wnętrze budynku przed utratą ciepła, pozwalając obniżyć koszty ogrzewania.

Ochrona przed włamaniem

Dzięki przemyślanej i trwałej konstrukcji, rolety elewacyjne zwiększają komfort mieszkania, stanowiąc skuteczną ochronę przed włamaniem. Inwestycja w rolety elewacyjne powoduje, że synonimem domu staje się spokój, odprężenie oraz bezpieczeństwo.

Bariera przed hałasem

Prawidłowo zamontowana roleta zewnętrzna stanowi skuteczną ochronę wnętrza domu przed hałasem, redukując do minimum odgłosy z zewnątrz. Zapewnia zwiększoną izolacyjność akustyczną, umożliwiając mieszkańcom niezakłócony wypoczynek w zaciszu swojego domu.

Łatwe sterowanie roletami okiennymi

Sterowanie ręczne

Standardowo roletą adaptacyjną można sterować ręcznie. Posłuży do tego zwijacz na sznurek lub pasek. Tego typu sterowanie najlepiej sprawdzi się przy obsłudze rolet o niewielkich rozmiarach.

Sterowanie przewodowe

Rolety zewnętrzne można obsługiwać za pomocą nadajnika w formie przełącznika ściennego (z podtrzymaniem lub bez podtrzymania). Sterowanie w tym modelu może się także odbywać przy pomocy bardziej zaawansowanych sterowników czasowych.

Sterowanie radiowe

Dla większej wygody nasi klienci mogą zdecydować się na obsługę rolety za pomocą pilotów naściennych oraz przenośnych. Automatyczny system sterowania roletami zewnętrznymi umożliwia zarządzanie nie tylko jednym, ale i wieloma produktami.

Inteligentne rolety adaptacyjne Nitus

Za pomocą nowoczesnej centrali GTW

należącej do Systemu Inteligentnego Domu Mobilus sterowanie roletami adaptacyjnymi jest bardzo praktyczne, proste i komfortowe w obsłudze. Dzięki innowacyjnej technologii możliwe jest sterowanie całą automatyką domową z poziomu smartfona lub komputera niezależnie od tego, gdzie aktualnie przebywa właściciel domu. Innowacyjna automatyka do rolet zewnętrznych marki Mobilus pozwala na tworzenie scen oraz wybór czasu, kiedy dana scena miałaby zaistnieć. Korzystając z darmowej aplikacji zainstalowanej na wybranym urządzeniu, można szybko sprawdzić, w jakiej pozycji znajdują się rolety okienne, uzyskać informacje czy dane urządzenie jest włączone lub wyłączone oraz otrzymać natychmiastową wiadomość o wystąpieniu awarii.

Idealne dopasowanie do okien i elewacji budynku

Rolety zewnętrzne natynkowe Nitus dostępne są w wielu kolorach, dzięki czemu możliwe jest harmonijne połączenie wszystkich elementów budynku. Wybór kolorystyki dotyczy nie tylko pancerza, ale również samej skrzynki, listwy dolnej oraz prowadnic. Dla wszystkich tych elementów proponujemy niemal 20 różnych barw.

Kolorystyka pancerza

01 BP
Biały

02 BP
Brązowy ciemny

03 BP
Srebrny

04 BP
Szary

05 BP
Beżowy

25 BP
Beżowy ciemny

26 BP
Kremowy

65 BP
Biel kremowa

88 BP
Brązowy Jasny

67 BP
Antracyt

09 BP
Ciemne drewno

16 BP
Orzech

17 BP
Mahoń

18 BP
Złoty dąb

19 BP
Dąb bagienny

20 BP
Dąb jasny

39 BP
Winchester

10 BP
Czarny 

32 BP
Niebieski pastelowy

51 BP
Zielony

52 BP
Czerwony

55 BP
Zielony ciemny

58 BP
Zielony jasny

59 BP
Niebieski

64 BP
Szary jasny

66 BP
Granatowy

89 BP
Kremowy jasny

64 BP
Srebrny Ciemny

29 BP
Kwarcowy

48 BP
Szary bazaltowy

84 BP
Grafitowy

85 BP
ALUX DB 703

27 BP
Szary ciemny

Kolorystyka skrzynki, prowadnic i listwy dolnej

01 BP
Biały

02 BP
Brązowy ciemny

03 BP
Srebrny

04 BP
Szary

05 BP
Beżowy

26 BP
Kremowy

88 BP
Brązowy Jasny

67 BP
Antracyt

16 BP
Orzech

17 BP
Mahoń

18 BP
Złoty dąb

39 BP
Winchester

10 BP
Czarny 

52 BP
Czerwony

51 BP
Zielony

64 BP
Szary jasny

29 BP
Kwarcowy

65 BP
Biel kremowa

66 BP
Granatowy

oferta

^

Sprzedaż

^

Serwis

^

montaż

 • Bramy garażowe
 • relety, markizy
 • bramy, ogrodzenia
 • automatyka
 • okna

Produkty

 

Realizacje

 

Kontakt